גב תחתון נזק דיסקים ומערכת העצבים

שלב יותר חמור מהשלב הקודם, המעורבות כאן של מערכת גרמית, חוליות דיסקים וזה מלווה בסימפטומים יותר חמורים. כתוצאה נגרם נזק לדיסקים ברמות שונות, או פגיעה בחוליות וזה בעקבות טראומה רבת עוצמה או נזק מתמשך. הטיפול השמרני יעיל מאוד בשיתוף פעולה של המטופל. הסימפטומים יכולים לכלול מעורבות של העצבים בעקבות לחץ על שורש עצב או נזק עצבי נלווה.

דרך הטיפול היעילה שלנו:

 

טיפול מנואלי: לצורך שחרור הרקמה הרכה סביב האזור הפגוע, מתיחות מנואליות למניעת הלחץ על האזור, מתיחת לשחרור מערכת העצבים, עבודה על שיפור יציבה.

 

טיפול חשמלי הכולל אולטרסאונד, לייזר וטנס:  

טיפול זה חשוב מאוד בגלל המצב האקוטי. המטרה של מכשיר הטנס: לשפר זרימת הדם למקום, להפחית את הכאבים, ולהרגיע את הרקמה השרירית והעצבית המעורבת.

 

לייזר רך משולב: כדי לשנות פעילות התאים ולזרז את התאים לפעילות תקינה ומאוזנת, ישנה השפעה לטיפול באור על הפעילות העצבית, קיימת ריאקציה עם החמצון של התאים וזה מעודד פעילות תקינה. אנפרא-אדום מחמם את האזור ותורם רבות לפעילות הריפוי, המגנט הסטטי יש לו השפעה חיובית על הגוף.

 

אולטרסאונד: מעודד תהליך שיחלוף החומרים והריפוי בתאים שזה מזרז תהליך ההחלמה.

 

דיקור מערבי: טיפול בעיקר בשרירים הנוקשים בגב, טיפול שמוכיח יעילות רבה לטיפול ברקמה שרירית פגועה. שחרור השרירים סביב הרקמה השרירית הפגועה.

 

תרגול מותאם: תרגול ע"פ המצב של השרירים, תרגול לשיפור תנועתיות השרירים  והמפרקים המעורבים, מתיחות להפחתת מתח השרירים והארכתם, למידה לשימוש נכון בגוף, שיפור יציבה ותפקוד יומי תקין. חיזוק ספציפי לאזור הפגיעה לשיפור יכול התפקוד למרות הנזק הקיים.

 

הדרכה לתרגול וטיפול עצמית בבית: התרגול הוא חלק חשוב ובלתי נפרד בבית, אי אפשר להשיג את התוצאה המיטבית ללא תרגול נכון, בנוסף יש לשלב שימוש במכשור מתאים כמו טנס אולטרסאונד ולייזר רך משולב בתדירות ומינון נכונים.

 

שילוב של טיפול מנואלי, טיפול אקטיבי ואלקטרו תרפיה עם שיתוף פעולה מלא של המטופל יכול להשיג את התוצאה המיטבית עבור המטופל