גב תחתון – כאבי שריר

כמעט כל בן אדם סובל מכאבים גב ברמה זו או אחרת, זה נובע בעקבות זה שאזור הגב מרכזי פעיל ויש עליו הרבה מאמצים ומתחים. כאבים יכולים להתחיל ללא סיבה ידועה או בעקבות שימוש לא נכון בגוף או מאמץ או טראומה. באופן כללי הרקמה הפגועה זה השרירים והרקמה הרכה מסביב כמו עצבים. הטיפול השמרני הינו הטיפול הכי יעיל.

דרך הטיפול היעילה שלנו:

 

טיפול מנואלי: לצורך שחרור רקמה רכה, שחרור השרירים הנוקשים, מתיחת השרירים והחזרתם למצב הקודם, שיפור תנועתיות מפרקים מעורבים, שחרור מערכת עצבית מעורבת.

 

טיפול חשמלי הכולל אולטרסאונד, לייזר וטנס:

 

המטרה של מכשיר הטנס: לשפר זרימת הדם למקום, להפחית  את הכאבים, ולהרגיע את הרקמה השרירית והעצבית המעורבת.

 

לייזר רך משולב: כדי לשנות פעילות התאים ולעודד את התאים לפעילות תקינה ומאוזנת, ישנה השפעה לטיפול באור על הפעילות העצבית, קיימת ריאקציה עם החמצון של התאים וזה מעודד פעילות תקינה. אנפרא-אדום מחמם את האזור ומגביר  פעילות הריפוי, המגנט הסטטי יש לו השפעה חיובית על הגוף.

 

אולטרסאונד: מעודד תהליך שיחלוף החומרים והריפוי בתאים שזה מזרז תהליך ההחלמה.

 

דיקור מערבי: טיפול בעיקר בשרירים הנוקשים בגב, טיפול שמוכיח יעילות רבה לטיפול ברקמה שרירית פגועה.

 

תרגול מותאם: תרגול ע"פ המצב של השרירים, תרגול לשיפור תנועתיות השרירים המעורבים, מתיחות להפחתת מתח השרירים והארכתם, למידה לשימוש נכון בגוף, שיפור יציבה ותפקוד יומי תקין.

 

הדרכה לתרגול וטיפול עצמית בבית: התרגול הוא חלק חשוב ובלתי נפרד בבית, אי אפשר להשיג את התוצאה המיטבית ללא תרגול נכון, בנוסף יש לשלב שימוש במכשור מתאים כמו טנס אולטראסאונד ומכשיר לייזר רך משולב בתדירות ומינון נכונים. חימום יעיל מאוד במצב זה.

 

שילוב של טיפול מנואלי, טיפול אקטיבי ואלקטרו תרפיה עם שיתוף פעולה מלא של המטופל יכול להשיג את התוצאה המיטבית עבור המטופל