ברך - שחיקת מפרק (אוסטיוארטריס)

נופל על מפרק הברך עומסים רבים, עצם העובדה שאנחנו עומדים על הרגליים, פעילים, עובדים פיזית. המפרק נשחק עם השנים, מאבד מהתכונות שלו, נהיה פחות גמיש, כואב, פחות פונקציונאלי, שחיקה סחוסית ועוד. לצורך שיפור מצב זה חייבים מעורבות טיפולים בהקדם האפשרי כדי למנוע או להרחיק ככל האפשר טיפול ניתוחי.

דרך הטיפול היעילה שלנו:

 

טיפול מנואלי: לצורך שחרור הרקמה הרכה סביב המפרק, מובליזציות לשחרור המפרקים המעורבים. תנועות פסיביות , לחץ בתנועה לשיפר יכולת  תנועתיות של המפרק.


טיפול חשמלי הכולל אולטרסאונד, לייזר וטנס


מכשיר הטנס: לשפר זרימת הדם למקום, להפחית הכאבים, ולהרגיע את הרקמה השרירית המעורבת.

 

לייזר רך משולב: כדי לשנות פעילות התאים ולעודד אותם לפעילות תקינה ומאוזנת, קיימת ריאקציה עם החמצון של התאים וזה מעודד פעילות תקינה. אנפרא-אדום מחמם את האזור ומזרז פעילות הריפוי, המגנט הסטטי יש לו השפעה חיובית על הגוף.

 

אולטרסאונד: מעודד תהליך שיחלוף החומרים והריפוי בתאים שזה מזרז תהליך ההחלמה.

 

דיקור מערבי: טיפול בעיקר בשרירים הנוקשים, טיפול שמוכיח יעילות רבה לטיפול ברקמה שרירית פגועה או נוקשה. שחרור השרירים סביב הרקמה השרירית הפגועה.


תרגול מותאם: תרגול ע"פ המצב של השרירים, תרגול לשיפור תנועתיות השרירים  והמפרקים המעורבים, מתיחות להפחתת מתח השרירים והארכתם, למידה לשימוש נכון בגוף, שיפור יציבה ותפקוד יומי תקין. אימון פונקציונאלי.


הדרכה לתרגול וטיפול עצמי בבית: התרגול הוא חלק חשוב ובלתי נפרד בבית, אי אפשר להשיג את התוצאה המיטבית ללא תרגול נכון, בנוסף יש לשלב שימוש במכשור מתאים כמו טנס לייזר משולב ואולטרסאונד בתדירות ומינון נכונים. חימום יעיל מאוד במצב זה.

 

שילוב של טיפול מנואלי, טיפול אקטיבי ואלקטרו תרפיה עם שיתוף פעולה מלא של המטופל יכול להשיג את התוצאה המיטבית עבור המטופל

 

אביזרים נוספים: מדרסים, מגן ברך ומקלות הליכה.

 

דלקות

מצב כתוצאה משימוש יתר של הברכיים, נוצרות דלקות במפרק או מבנים מעורבים מסביב. הכי נכון זה מניעה ומניעת לחץ על המפרקים. מנוחה יכולה להיות טיפול יעיל מאוד בשלב האקוטי.  טיפול והמלצות דומה לטיפול לעיל. יש חשיבות רבה בשימוש במכשור לצורך ריפוי הדלקת.