פגיעה במייצבי הכתף ROTAT CUFF SYNDROME

הסימפטום הנ"ל יכול להיווצר בעקבות טראומה, שימוש לא נכון בכתף או ללא סיבה ידועה. וזה מתבטא בכאבים חדים הגבלה בטווחים וקושי להרים את היד. יכול להיות דלקת או קרע באחד או יותר מהגידים המייצבים, דרגות הקרע שונות ממטופל למטופל.

דרך הטיפול היעילה שלנו:

 

טיפול מנואלי: הטיפול ההתחלתי היעיל ביותר זה טיפול מנואלי לשיפור טווחים ומניעת הגבלת טווחים והידבקויות. בשלב מתקדם יותר אפשר לטפל בטכניקות מנואליות לחיזוק מייצבים וחגורת כתפיים.


טיפול חשמלי הכולל אולטרסאונד, לייזר וטנס:


מכשיר הטנס: עוזר בשיפור זרימת הדם למקום, הפחתת הכאבים ולעודד הורדת טונוס של שרירים מתוחים או פגועים. השימוש במכשיר הטנס יעשה גם לשרירים של השכמות שהם לא פגועים אך מושפעים מהפגיעה. 

 

לייזר רך: משפיע על כאבים אקוטיים יש למכשיר השפעה רבה בשלבים הראשוניים , אנפרא-אדום מחמם את האזור ותורם לפעילות הריפוי, המגנט הסטטי יש לו השפעה טיפולית על הגוף). 


אולטרסאונד: מעודד תהליך שיחלוף החומרים בתאים שזה מזרז תהליך ההחלמה, מטפל בשרירים הפגועים.

 

דיקור מערבי: טיפול בעיקר בשרירים הנוקשים המושפעים מהקרע עצמו, טיפול שמוכיח יעילות רבה לטיפול ברקמה שרירית פגועה.

 

תרגול מותאם: תרגול ע"פ המצב של השרירים, תרגול לשיפור טווחים ושיפור יציבה. צריך תרגול מדויק, בחירת תרגילים מדויקת ומינון נכון. בהמשך תרגול חיזוק מייצבים וחגורת כתפיים.


הדרכה לתרגול וטיפול עצמי בבית: התרגול הוא חלק חשוב ובלתי נפרד בבית, אי אפשר להשיג את התוצאה המיטבית ללא תרגול נכון, בנוסף יש לשלב שימוש במכשור מתאים כמו טנס אולטרסאונד ולייזר  בתדירות ומינון נכון. 

 

שילוב של טיפול מנואלי, טיפול אקטיבי ואלקטרו-תרפיה עם שיתוף פעולה מלא של המטופל יכול להשיג את התוצאה המיטבית עבור המטופל.