דלקת מפרק הלסת TMJ Tempo mandibular Joint

פגיעה במפרק הלסת בעקבות פעילות מכאנית לא נכונה של המפרק, בעקבות מנח לקוי או שימוש יתר במפרק. הסימפטומים האופייניים כאבים מקומיים לפעמים מורגשים בשניים או באוזניים, המטופלת מתקשה בלעיסה או פתיחת הפה.

דרך הטיפול היעילה שלנו:

 

טיפול מנואלי: לחיצות עמוקות לצורך שחרור השרירים המעורבים במפרק, מתיחות מנואליות לשיפור תנועתיות המפרק, מוביליזציות רקמה רכה לשחרור שרירים בצוואר.

 

טיפול חשמלי הכולל אולטרסאונד, לייזר וטנס:

המטרה של מכשיר הטנס: לשפר זרימת הדם למקום, להפחית הכאבים, ולהרגיע את הרקמות המעורבות. 

 

לייזר רך משולב: להוריד כאבים אקוטיים, קיימת ריאקציה עם החמצון של התאים וזה מעודד פעילות תקינה. אנפרא-אדום מחמם את האזור שזה תורם לפעילות הריפוי. המגנט הסטטי יש לו השפעה חיובית על הגוף.

 

אולטרסאונד: מעודד תהליך שיחלוף החומרים בתאים ומזרז תהליך ההחלמה של המפרק הפגוע והשרירים הנוקשים מסביב.

 

דיקור מערבי: טיפול בעיקר בשרירים הנוקשים MASETER, טיפול שמוכיח יעילות רבה לטיפול ברקמה שרירית פגועה.

 

תרגול מותאם: תרגול ע"פ המצב של השרירים, תרגול לשיפור תנועתיות של מפרק הלסת, מתיחות להרפיית השרירים המעורבים. צריך תרגול מדויק, בחירת תרגילים מדויקת ומינון נכון.

 

הדרכה לתרגול וטיפול עצמית בבית: התרגול הוא חלק חשוב ובלתי נפרד בבית, אי אפשר להשיג את התוצאה המיטבית ללא תרגול נכון, בנוסף יש לשלב שימוש במכשור מתאים כמו טנס, אולטרסאונד  או  לייזר רך בתדירות ומינון נכון. 

 

שילוב של טיפול מנואלי, טיפול אקטיבי ואלקטרו תרפיה עם שיתוף פעולה מלא של המטופל יכול להשיג את התוצאה המיטבית עבור המטופל.